Osiedlowy plac zabaw w Kostrzynie

Inwestor: miasto Kostrzyn

Data realizacji: 2015 rok

Adres inwestycji: 62-025 Kostrzyn, ul. Dworcowa

Zamontowano: zestaw Klasyczny nr 511001, bujak Słoń (518909), bujak Kucyk (518904), podwójna huśtawka Ważka (517802), huśtawka Kwartet (517805)

Dodatkowo na placu znajduje się: regulamin, ławka, kosz na śmieci, nawierzchnia piaskowa

Aktywna i kreatywna zabawa!

W 2015 roku, w ramach budżetu obywatelskiego miasta Kostrzyn, został postawiony plac zabaw na osiedlu przy ul. Dworcowej. Plac znajduje się na terenie o wielkości 262 metrów kwadratowych, który znajduje się na jednym z kostrzyńskich osiedli.

Plac zabaw powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla. Znajduje się w otoczeniu kilku budynków mieszkaniowych, dlatego też producent placów zabaw, Dr Spil, postanowił zamontować zestaw zabawowy z serii Klasycznej. Seria nawiązuje do swoim kształtem i budową do tradycyjnej, miejskiej zabudowy, więc idealnie komponuje się z otoczeniem.

Oprócz zestawu Klasycznego nr 511001 zostały zainstalowane następujące urządzenia:

  • bujak Słoń (518909),
  • bujak Kucyk (518904),
  • podwójna huśtawka Ważka (517802),
  • huśtawka Kwartet (517805).

Dodatkowo na placu zabaw znajdują się też:

  • ławka,
  • regulamin,
  • kosz na śmieci,
  • nawierzchnia piaskowa.

Plac zabaw powstał z planem sukcesywnego rozbudowywania miejsca o kolejne urządzenia, dzięki czemu każde dziecko znajdzie atrakcje dla siebie.

Wartość budżetu obywatelskiego wynosiła 48.000 zł brutto.

Plac zabaw dla dzieci w każdym przedziale wiekowym

Plac zabaw powstał z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym od 3 lat wzwyż. Dla najmłodszych użytkowników zostały zamontowane urządzenia typu Ważka oraz bujaki. Z kolei starsze dzieci chętnie będą korzystać ze zjeżdżalni oraz huśtawki Kwartet, na której jednocześnie może huśtać się kilkoro dzieci.

Tworzone przez firmę Dr Spil place zabaw, powstają nie tylko po to, by dziecko mogło spędzać czas na zabawie z rówieśnikami lub rodzicami, ale mają też za zadanie rozwijać koordynację ruchową u dzieci.

Wszystkie zaprojektowane i zamontowane place zabaw przez Dr Spil posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008.


Pobierz Katalog 2018

Atrakcje dla dzieci w Kostrzynie

Położone w województwie wielkopolskim miasto Kostrzyn jest malowniczym miejscem, w którym warto spędzić trochę czasu wraz z dziećmi. Jeśli wybierasz się do Kostrzyna wraz z dziećmi lub jesteś mieszkańcem tego miasta i szukasz miejsc, w których będziesz mógł spędzić czas ze swoimi pociechami, sprawdź nasz ranking. Poniżej przedstawiamy atrakcje dla dzieci w Kostrzynie Wielkopolskim i w okolicach.

Kurdesz Kasztelański

Pierwszą atrakcją, jaka znajduje się na naszej liście, jest Kurdesz Kasztelański. To dość unikatowa atrakcja, ponieważ odbywa się tylko raz w roku! Jeśli więc masz trochę wolnego czasu w pierwszej połowie maja, wybierz się do Kostrzyna. Wraz z dziećmi będziesz mógł zobaczyć barwny korowód przebierańców, a ponadto będziesz mógł posłuchać okolicznych i specjalnie zaproszonych z tej okazji znanych zespołów.

Kurdesz Kasztelański słynie również z wyścigów kolarskich, zawodów wędkarskich, konkursów jeździeckich i wielu innych atrakcji! Niezmiernie od 30 lat (od 1978r.) impreza jest sztandarowym wydarzeniem kulturalnym w tym regionie.

Wybierając się specjalnie na Kurdesz Kasztelański, warto zostać jeszcze jeden dzień. W poniedziałek po głównej imprezie odbywa się tzw. Biesiada Humorzystów. Co kryje się pod tą nazwą? Kolejna kulturalna impreza, która rozgrywa się na scenie Domu Kultury w Kostrzynie. Mieszkańcy i turyści mogą zostać występy znanych kabaretów oraz muzyków.

Spacer po Kostrzynie

Kostrzyn jest miastem, w którym jest wiele ciekawych miejsc pod względem architektury. Jeśli więc chcesz zainteresować swoje dziecko historią i pokazać mu dokonania architektów, wybierz się na spacer po Kostrzynie.

Koniecznie zwróć uwagę swojej pociechy na średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta. Znajdują się tam również kamienice z XVII i przełomu XIX/XX wieku. Warta uwagi jest również secesyjna kamienica z 1894 roku.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Niecałe 10 km od Kostrzyna znajduje się miasto Pobiedzisko, a w nim Skansen Miniatur. Skansen można odwiedzać od 1998 roku i zawiera aż 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolskiego. W Skansenie można zobaczyć m.in.: Stary Rynek w Poznaniu, Katedrę w Gnieźnie i Pałac w Rogalnie. To idealna atrakcja dla wszystkich dzieci, które lubią uczyć się historii.