Kutno – osiedlowy plac zabaw przy ul. Wybickiego

Realizacja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Kutno na rok 2017.

Data realizacji: lipiec 2017

Adres inwestycji: 99-300 Kutno, ul. Wybickiego

Zamontowano: zestaw Klasyczny 513301, system Piramida 60145a, huśtawki Duet, bocianie gniazdo, bujak Kucyk, fotel obrotowy, 3-elementową wspinaczkę oraz równoważnię.

 

Nowoczesny plac zabaw na osiedlu przy ul. Wybickiego

Jedną z zaplanowanych inwestycji do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego miasta Kutno na 2017 rok, była modernizacja placu zabaw przy ulicy Wybickiego.

Aby plac zabaw gwarantował dzieciom bezpieczną i kreatywną zabawę, producent placów zabaw Dr Spil zamontował:

 • zestaw Klasyczny 513301,
 • system Piramida 60145a,
 • huśtawkę Duet,
 • bocianie gniazdo,
 • bujak Kucyk,
 • fotel obrotowy,
 • 3-elementową wspinaczkę,
 • równoważnię.

Uroczysty odbiór realizacji miał miejsce w lipcu 2017 roku i dokonał go Prezydent Miasta Kutna, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy osiedla.

Wartość inwestycji wyniosła 65 tys. brutto.

Bo liczy się jakość!

Producent placów zabaw Dr Spil szczególną uwagę zwraca na jakość materiałów. Firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko wysokiej jakości materiały pozwolą im stworzyć bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Dr Spil działa już na polskim rynku od ponad dekady. Firma została założona w 2003 roku przez Marcina Kozubka i dzięki wysokiej jakości realizacjom zdobyła uznanie na naszym rodzinnym rynku. W 2016 roku firma otworzyła dwie nowe filie – w Czechach i na Słowacji.

Wszystkie place zabaw, jakie stworzył Dr Spil, posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008. Zamontowane urządzenia powstają w oparciu o odpowiednie połączenia elementów stalowych i tych, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu wszystkie systemy zabawowe są w pełni bezpiecznie dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy są to przedszkolaki czy uczniowie szkoły podstawowej.

Dr Spil Polska ma na swoim koncie wiele udanych realizacji. Do tej pory budowali place zabaw w ramach budżetu obywatelskiego, a także stawiali place zabaw przy placówkach edukacyjnych, ośrodkach wczasowych oraz placówkach medycznych.

Co zwiedzić w Kutnie wraz z dziećmi?

Jednym z piękniejszych miejsc w województwie łódzkim jest miasto Kutno. Miasto oferuje zarówno dzieciom, jak i rodzicom wiele interesujących atrakcji. Co warto zwiedzić całą rodziną w Kutnie? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Aquapark w Kutnie – rozrywka dla całej rodziny

Niezaprzeczalnie miejscem, które wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka, jest aquapark w Kutnie. Obiekt ten istnieje od 2012 roku, a jego powierzchnia wynosi 3815 metrów kwadratowych.

Aquapark posiada wiele atrakcji, które zachęcają całe rodziny do jego odwiedzania. Miejsce to jest m.in. wyposażone w:

 • Dwa gejzery powietrzne,
 • Rwącą rzekę,
 • Pięć leżanek powietrznych,
 • Dwa urządzenia do masażu karku,
 • Basen rekreacyjny i sportowy,
 • 2 whirlpoole – są to sześcioosobowe wanny do masaży wodno-powietrznych.

A jakie atrakcje czekają na najmłodszych użytkowników? Dzieci mogą skorzystać między innymi z brodzika, która ma również zjeżdżalnię „słoń”.

Pałac w Malinie – miejsce z ciekawą historią

Niedaleko Kutna znajduje się niewielka miejscowość Malina. Choć jest to mała wieś, warto ją odwiedzić ze względu na pałac, jaki tam się znajduje. Odwiedziny tego miejsca to idealna okazja, by przybliżyć dzieciom odrobinę historii i choć z daleka zobaczyć miejsce, które ma ciekawą historię.

Pałac w Malinie jest jednym z największych pałaców, jakie znajdują się w centralnej części naszego kraju. Powstał na przełomie XVIII i XIX wieku, a za inicjatora budowy uznaje się Marcina Czajkowskiego. W trakcie I wojny światowej służył on jako szpital dla niemieckich żołnierzy. Później po 1945 aż do lat 80. znajdował się tam Państwowy Dom Dziecka.

Obecnie pałac w Malinie należy do osoby prywatnej i, niestety, zwiedzanie nie jest możliwe. Mimo wszystko warto przejazdem zatrzymać się w tej miejscowości i zobaczyć pałac w Malinie chociażby z daleka, tym bardziej, że ma on naprawdę ciekawą historię.