Okonek – plac zabaw dla przedszkola „Jedyneczka”

Inwestor: gmina Okonek

Data realizacji: 2016 rok

Adres inwestycji: 64-965 Okonek, ul. Spółdzielców 3, powiat złotowski

Zamontowano: zestaw zabawowy nr 599001

Plac zabaw, który powstał z myślą o najmłodszych

W malowniczej miejscowości Okonek, znajdującej się w powiecie złotowskim, brakowało placu zabaw, na którym mogliby bawić się wychowankowie niepublicznego przedszkola „Jedyneczka”. Aby zapewnić rozrywkę oraz możliwość prawidłowego rozwoju maluchom, mieszkańcy postanowili stworzyć plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie to zostało zlecone do aranżacji firmie Dr Spil Polska.

Plac zabaw powstał w 2016 roku i powstał nie tylko z myślą o przedszkolakach, ale też dzieci, które mieszkają niedaleko placówki. By zapewnić dzieciom bezpieczną i kreatywną zabawę, zamontowaliśmy w tym celu zestaw zabawowy nr 599001.

Składa się on z następujących elementów:

 • kolorowych zjeżdżalni (między innymi jest zjeżdżalnia typu tuba),
 • frisby do wspinaczki.

Cały zestaw zabawowy jest utrzymany w wesołej, barwnej kolorystyce z ozdobnymi motywami roślinnymi.

Wartość budżetu obywatelskiego 24.988,56 zł brutto.

Bezpieczne miejsce zabawy i wypoczynku

Place zabaw wybudowane przez producenta placów zabaw Dr Spil Polska (w tym, oczywiście, plac zabaw w Okonku) tworzone są z najwyższą starannością i według unijnych, restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Zamontowane urządzenie posiada certyfikat zgodności z normą PN EN 1176 i wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo materiały tworzywowe, z których zostało zbudowane urządzenie, posiada pozytywny wynik badania na zawartość:

 • pierwiastków śladowych,
 • metali ciężkich,
 • ftalanów,

Badania te potwierdzają, że zestaw zabawowy powstał zgodnie z normą PN EN 71–3.

Tworzone przez Dr Spil Polska place zabaw są certyfikowane. Renoma marki została doceniona w 2011 roku, kiedy to firma otrzymała nominację do prestiżowego wyróżnienia – Najwyższa Jakość.

Ponadto Dr Spil zajmuje się nie tylko tworzeniem projektów i montażem placów zabaw, które powstają w ramach budżetu obywatelskiego, ale też w swojej ponad dziesięcioletniej karierze budował place zabaw:

 • przy placówkach edukacyjnych (szkoły, przedszkola),
 • na osiedlach,
 • przy hotelach i ośrodkach wypoczynkowych,
 • przy placówkach medycznych (m.in.: Centrum Zdrowia Dziecka).

Pobierz Katalog 2018

Atrakcje turystyczne w gminie Okonek

Gmina Okonek to bardzo malownicze miejsce. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą całą rodziną spędzić czas na pieszych wyprawach lub przejażdżkach rowerowych. Jeśli lubisz wraz z dziećmi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, przeczytaj nasz tekst. Znajdziesz w nim informacje na temat tras rowerowych oraz tego, co warto zwiedzić w gminie Okonek z małymi dziećmi.

Tereny Nadleśnictwa Okonek – aktywna rozrywka dla całej rodziny

Nadleśnictwo Okonek to przepiękne miejsce, w którym można zobaczyć wiele interesujących miejsc, w tym: Punkt widokowy znajdujący się niedaleko rezerwatu, „Wrzosowiska w Okonku” czy „Nad Jeziorem Leśnym” (jest to ścieżka dla pieszych i rowerzystów).

Przez teren Nadleśnictwa Okonek biegnie też licząca aż 180 km trasa rowerowa „Rowerem przez lasy powiatu złotowskiego”, która powstała dzięki zaangażowaniu przedstawicieli następujących nadleśnictw:

 • Jastrów,
 • Lipka,
 • Okonek
 • Płytnica,
 • Złotów.

Odcinek w Nadleśnictwie Okonek liczy 20 km i biegnie od parkingu Nadleśnictwa Lipka aż do Chwalimia. Jeśli więc będziesz wybierać się wraz z dziećmi na przejażdżkę rowerem, możesz wybrać ten szlak.

Warto też przejechać się ścieżką edukacyjną, która znajduje się przy głównej siedzibie Nadleśnictwa. Ścieżka zawiera 9 przystanków. Przy każdym znajdziesz tablicę informacyjną, więc możecie dowiedzieć się z dziećmi wiele interesujących rzeczy.

Plaża miejska w Jastrowie miejscem, które warto odwiedzić

Niedaleko Okonka znajduje się Jastrów (około 15 km), a w nim jest plaża miejska. To słynny kąpielisko, które znajduje się nad Jeziorem Leśnym. Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miejsce, ponieważ gwarantuje ono spokojny i bezpieczny wypoczynek. To idealne miejsce, gdy chcesz zrelaksować się i jednocześnie zabrać dzieci w malownicze miejsce. Oczywiście, na terenie kąpieliska jest wykwalifikowana kadra ratowników, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Warto na koniec wspomnieć o tym, że w okresie letnim odbywa się tam wiele ciekawych imprez.