Siedlec– nowoczesny plac zabaw na terenie restauracji Greys

Inwestor: gmina Siedlec

Data realizacji: 14.04.2016

Adres inwestycji: Restauracja Greys, Siedlec 1, 62-025 Siedlec

Zamontowano: zestaw Klasyczny 512401, bujak Kucyk (518904), fotel obrotowy, bujak Ważka (517802)

Dodatkowe informacje: nawierzchnia: piasek, teren ogrodzony

Z myślą o najmłodszych gościach restauracji

Na terenie restauracji Greys, w ramach budżetu obywatelskiego gminy Siedlec, utworzono plac zabaw z myślą o najmłodszych gościach lokalu. Dzięki nowopowstałemu miejscu do zabawy, dzieci w oczekiwaniu na posiłek mogą spędzić czas na placu zabaw. Z kolei rodzice bez obaw mogą obserwować swoje pociechy i cieszyć się ze wspólnego wyjścia do restauracji Greys.

Aby zapewnić dzieciom zróżnicowaną oraz bezpieczną zabawę, producent placów zabaw Dr Spil zamontował:

 • zestaw Klasyczny 512401,
 • bujak Kucyk (518904),
 • fotel obrotowy,
 • bujak Ważka (517802).

Dodatkowo plac zabaw jest ogrodzony, a jako nawierzchni użyto piasku.

Warto jeszcze kilka słów wspomnieć o zestawie z serii Klasycznej. Ten nowoczesny system zabawowy swoim kształtem i budową nawiązuje do typowej miejskiej zabudowy, dzięki czemu idealnie komponuje się z otoczeniem. Jego plusem są również zróżnicowane atrakcje, które dopasowane są do dzieci w każdym przedziale wiekowym. Zestaw zabawowy składa się m.in. ze zjeżdżalni oraz ścianek wspinaczkowych.

Oczywiście, plac zabaw został dodatkowo uzupełniony o atrakcje dla maluchów. Dzieci w przedziale wiekowym 2-4 na pewno chętnie będą bawić się na bujaku w kształcie kucyka lub urządzeniu typu ważka.

Wartość budżetu obywatelskiego: 43.000 zł brutto.

Place zabaw wykonane z najwyższą dbałością

Producent placów zabaw Dr Spil Polska ogromną uwagę przywiązuje do jakości, dlatego też wszystkie place zabaw posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008. Dzięki temu, że place zabaw wykonywane są z najwyższą dbałością, są to miejsca w pełni bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci, a dobór urządzeń pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej. Poza tym place zabaw pomagają dzieciom rozwijać ich umiejętności społeczne oraz cechy charakteru (cierpliwość, umiejętność współpracy w zespole czy dzielenia się zabawkami).


Pobierz Katalog 2018

Atrakcje dla dzieci miejscowości Siedlec, obok Kostrzyna Wielkopolskiego

Choć Siedlec, znajdujący się niedaleko Kostrzyna Wielkopolskiego, to niewielka wieś, to nie brak w niej i w okolicach atrakcji, które warto obejrzeć. Oczywiście, warto zajrzeć do restauracji Greys i spędzić trochę czasu na placu zabaw. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów i mieszkańcach miejscowości Siedlec? Sprawdź nasz ranking i dowiedz się, gdzie warto zabrać pociechy!

Siedlec – Kościół pw. św. Mikołaja

Jeśli jesteś w Siedlcach, koniecznie zwiedź kościół pw. św. Mikołaja. Jest to niewielki, powstały w późnym baroku kościółek, który stał się najważniejszą atrakcją tej niewielkiej wsi.

Kostrzyn Wielkopolski i jego atrakcje

Niedaleko wsi Siedlec znajduje się Kostrzyn Wielkopolski. To miasto położone w powiecie poznańskim ma wiele ciekawych atrakcji.

Dobrym pomysłem jest wybranie się na spacer po przepięknym ryneczku, który wciąż posiada średniowieczny układ urbanistyczny. Oprócz tego znajduje się tam wiele kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Warto też obejrzeć secesyjną kamienicę z 1894 roku.

Inną, interesującą atrakcją, która ma miejsce tylko raz w roku (w pierwszej połowie maja), jest Kurdesz Kasztelański. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to impreza kulturalna, którą poprzedza barwny korowód przebierańców. Poza tym mieszkańcy, jak i turyści będą mieli szanse zobaczyć występy znanych i cenionych artystów oraz okolicznych muzyków.

Poznań – nie tylko miasto koziołków

Od Kostrzyna i Siedlec niezwykle łatwo jest dojechać do Poznania. Będąc w tych okolicach, warto odwiedzić stolicę Wielkopolski. Znajduje się tam wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych i choćby z tego względu warto zwiedzić to miasto.

W naszym rankingu jednak skupimy się na atrakcji, która jest przede wszystkim skierowana do dzieci – jest nią Stare i Nowe Zoo. Jest to drugie największe zoo pod względem powierzchni w Polsce. Jest tam mnóstwo zwierząt, m.in. w Starym Zoo można zobaczyć:

 • Słonie,
 • Alpaki,
 • Warana z Komodo,
 • Lemury,

Z kolei w Nowym Zoo można zobaczyć następujące zwierzątka:

 • Flamingi,
 • Kazuary,
 • Emu,
 • Kangury,
 • Marabuty,
 • Makaki japońskie.