Siemianowice Śląskie – plac zabaw na osiedlu przy ul. Bytomskiej

Inwestor: miasto Siemianowice Śląskie

Data realizacji: 2014 rok

Adres inwestycji: 41-103 Siemianowice Śląskie, ul. Bytomska (Spółdzielnia mieszkaniowa „MICHAŁ”)

Zamontowano: zestaw Orient 10901, huśtawka (19607), piaskownica (G-08-001), ławka (2004), kosz na śmieci (4003B), nawierzchnia syntetyczna i żwirowa, ogrodzenia panelowe oraz regulamin

Plac zabaw – osiedlowa atrakcja dla dzieci

W 2014 roku w ramach budżetu obywatelskiego miasta Siemianowice Śląskie został wybudowany plac zabaw na ul. Bytomskiej. Miejsce powstało z myślą o najmłodszych mieszkańcach spółdzielni mieszkaniowej „MICHAŁ”. Warto wspomnieć, że zarządcy tej spółdzielni mieszkaniowej chcą systematycznie rozszerzać zasób sprzętów – dzięki temu każdy maluch znajdzie na placu atrakcje dla siebie.

Osiedlowy plac zabaw jest ogólnodostępny dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dlatego też urządzenia zostały wybrane w taki sposób, by dzieci w każdym wieku znalazły zajęcie dla siebie. Maluchy mogą skorzystać między innymi z piaskownicy, a nieco starsze dzieci będą świetnie bawić się na huśtawkach.

Na placu zabaw zamontowano:

 • zestaw Orient 10901,
 • podwójną huśtawkę (19607),
 • piaskownicę (G-08-001),
 • ławkę (2004),
 • kosz na śmieci (4003B),
 • nawierzchnię syntetyczną i żwirową,
 • ogrodzenia panelowe,

Przygotowanie zestawu z serii Orient zajęło około 60 dni. Producent zdecydował się na użycie dwóch nawierzchni – syntetycznej i żwirowej. Ta pierwsza jest zamontowana pod głównymi urządzeniami zabawowymi, a żwirowa znajduje się pod podwójną huśtawką.

Plac zabaw znajduje się na terenie, który jest otoczony kilkoma mieszkalnymi budynkami. Aby zapewnić dzieciom jeszcze większe bezpieczeństwo, producent zamontował panelowe ogrodzenie. Dzięki temu maluchy mają miejsce, w którym mogą bezpiecznie się bawić.

Wartość budżetu obywatelskiego wynosiła 93.000 zł brutto.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Bezpieczeństwo bawiących się na placu zabaw dzieci jest priorytetem dla firmy Dr Spil Polska. Dlatego też wszystkie wybudowane place zabaw przez tego producenta posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008.

Ponadto Dr Spil nie tylko montuje place zabaw, ale też wykonuje ich projekty.


Pobierz Katalog 2018

Atrakcje dla dzieci w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie to miasto, znajdujące się w Górnym Śląsku, które nie tylko ma wiele atrakcji, ale też w okolicach od tej miejscowości jest wiele miejsc wartych uwagi. Jeśli chcesz zobaczyć, gdzie udać się z dzieckiem w Siemianowicach Śląskich, koniecznie przeczytaj nasz tekst. Znajdziesz w nim 3 najważniejsze według nas atrakcje z Siemianowic i okolic.

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich

Miłośnicy pieszych wycieczek oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu, na pewno z chęcią wybiorą się do Bażantarni, która znajduje się w Bańgowie (jest to dzielnica Siemianowic Śląskich). Jest to kompleks lasów, który ma powierzchnie ok. 40 ha.

Bażantarnia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rowerzystów, ponieważ jest tam wiele pięknych tras rowerowych. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wybrać się na rodzinną przejażdżkę rowerową! W tym kompleksie znajduje się również staw Rzęsa.

Las zamieszkuje wiele zwierzątek, m.in.: sarny, bażanty i lisy.

Ciekawostka:

Bażantarnia ma swoją historyczną przeszłość – była punktem stacjonowania wojsk Napoleona.

Śląski ogród zoologiczny w Chorzowie

Jedną z najbardziej znanych atrakcji na Śląsku jest Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Zoo istnieje od 1958 roku i ma powierzchnię 47,6235 ha. Poza tym w ZOO można znaleźć mnóstwo zwierząt, a także na terenie Śląskiego Ogrody Zoologicznego znajduje się również Park Linowy. Mini Park powstał z myślą o dzieciach od 3 do 13 roku życia.

A jakie zwierzęta można zobaczyć w ZOO?

Poniżej lista 10 według nas najciekawszych zwierząt:

 • Addaks,
 • Gepard,
 • Koati południowy,
 • Lemur wari czarno-biały,
 • Pantera śnieżna,
 • Ryś euroazjatycki,
 • Sitatunga,
 • Wikunia,
 • Wilk grzywiasty,
 • Żuraw mandżurski.

Planetarium Śląskie

Kolejnym wartym uwagi miejscem znajdującym się w Chorzowie (obiekt znajduje się na terenie Parku Śląskiego) jest Planetarium Śląskie. To najstarszy i zarazem największy tego typu obiekt w naszym kraju. Planetarium działa od 1955 roku.

W Planetarium Śląskim bardzo często odbywają się zajęć edukacyjnych z zakresu astronomii dla dzieci. Wyróżnia się tu m.in.: Akademię Młodego Astronoma i Akademię Odkrywcy Kosmosu.