Plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie (Białołęka)

Inwestor: miasto Warszawa

Data realizacji: 2015 rok

Adres inwestycji: 03-005 Warszawa (Białołęka), ul. Wałuszewska

Zamontowano: zestaw zabawowy, huśtawka, ważka Duet, bujak Słoń

Przeniesiono: piaskownicę, ławkę

Spokojne miejsce do zabawy – plac zabaw w centrum warszawskiego osiedla

Plac zabaw, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego, został zamontowany w warszawskiej Białołęce, w samym centrum osiedla na ul. Wałuszewskiej. Wbrew pozorom, nie otaczają go jedynie budynki mieszkalne. Wokół placu zabaw jest wiele zielni, dzięki czemu latem dzieci mają zapewniony cień i są odizolowane od ruchu ulicznego. W ten sposób dzieci mogą w spokoju i, co najważniejsze, bezpiecznie bawić się na zamontowanych urządzeniach.

Plac zabaw w Białołęce jest przeznaczony dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, dlatego też producent placów zabaw Dr Spil zamontował urządzenia, które przypadną do gustu maluchom i starszym dzieciom. Różnorodny dobór urządzeń sprawia, że dzieci w każdym wieku znajdą zajęcie dla siebie. Maluchy mogą spędzać czas w piaskownicy lub na bujaku. Z kolei starsze dzieci będą mieli okazję, by wyszaleć się na huśtawkach lub też skorzystać ze zjeżdżalni.

Na terenie placu zabaw znajdują się:

 • zestaw zabawowy,
 • huśtawka,
 • ważka Duet,
 • bujak Słoń,
 • piaskownica,
 • ławka.

Wartość budżetu obywatelskiego wynosiła 60.000 zł brutto i powstał w 2015 roku.

Kreatywna i bezpieczna zabawa gwarantowana!

Dr Spil Polska zagospodarował teren na ulicy Wałuszewskiej w Warszawie w taki sposób, by zapewnić wszystkim małym mieszkańcom tego osiedla bezpieczne i spokojne miejsce do zabawy. Dzięki temu, że wszystkie place zabaw stworzone przez tego producenta są certyfikowane, rodzice mają pewność, że nic nie zagraża ich pociechom w trakcie zabawy.

Place zabaw, w tym ten w Białołęce, które zostały zaprojektowane oraz wybudowane przez tego producenta, posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008. Certyfikat zapewnia bezpieczne użytkowanie zestawów oraz urządzeń zabawowych. Wszystkie systemy zabawowe są konstruowane w oparciu o połączenia elementów kompozycyjnych (słody, podesty, słupy) z częściami, które powstają z tworzyw sztucznych. To połączenie gwarantuje bezpieczeństwo oraz kreatywną i aktywną zabawę.

Pobierz Katalog 2018

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Stolica naszego kraju to miejsce, w którym na pewno nie można się nudzić. Oprócz wielu interesujących zabytków jest też wiele miejsc przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców i turystów. Długa lista placów zabaw i sali zabaw sprawia, że Warszawa jest bardzo przyjaznym miastem dla maluchów. Sprawdź, gdzie warto zabrać dziecko oprócz placu zabaw w Białołęce.

Miejski Ogród Zoologiczny i Baśniowe Zoo

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym powstało idealne miejsce dla wszystkich dzieciaków. Mowa tutaj o Baśniowym Zoo, które zachęca dzieci do odwiedzenia całkiem innego świata. Można w nim znaleźć wiele zwierzątek, które są znane z bajek. Najlepsze w tym miejscu jest to, że maluchy nie tylko mogą zobaczyć zwierzątka, ale też pobawić się z nimi, pogłaskać oraz nakarmić!

I tak dzieci mogą spotkać m.in.:

 • Osiołki,
 • Kozy angorskie,
 • Kucyki,
 • Króliki,
 • Kury jedwabiste,
 • Morskie świnki.

To nie koniec atrakcji. W Baśniowym Zoo znajdują się również aż 3 place zabaw i kryta strzechą altana, w której zorganizowano już niejedne urodziny.

Oczywiście, prócz tej niezwykłej części, warto zwiedzić całe ZOO. W nim dzieciaki znajdą takie miejsca jak: słoniarnię i ptaszarnię.

Escape room dla dzieci? W Warszawie to możliwe!

Escape room to bardzo popularna forma rozrywki, która głównie przeznaczona jest dla dorosłych osób. Zabawa polega na tym, że kilka osób jest zamkniętych w wybranym wcześniej przez siebie pokoju i próbuje się z niego wydostać poprzez rozwiązywanie zagadek.

Ponieważ zabawy typu escape room mają na celu rozwijać kreatywność, wyobraźnię i spostrzegawczość – warto udać się do takiego pokoju wraz z pociechą! Poza tym pokój zagadek uczy dzieci współpracy z innymi osobami oraz logicznego myślenia.

Jeśli więc zastanawiasz się nad atrakcjami dla dzieci, warto pomyśleć o wyprawie do jednego z pokoi zagadek. Pamiętaj, że pokoje są dostosowane do wieku gracza, więc Twoje dziecko powinno poradzić sobie z zagadkami. Dobra zabawa oraz mnóstwo przygód gwarantowane!