Nowoczesny plac zabaw w mieście Wołomin przy ul. Błotnej

Realizacja powstała w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

Data realizacji: lipiec 2017

Adres inwestycji: 05-200 Wołomin, ul. Błotna

Zamontowano: zestaw Orient 511001, huśtawkę Duet, trójelementową ściankę wspinaczkową nr 518202, system Piramida 60145B, bujaki, fotel obrotowy, ławki i kosz na śmieci.

 

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci

Nowoczesny plac zabaw przy ul. Błotnej w Wołominie powstał jako jedno z zadań Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Miejsce dedykowane jest dzieciom w wieku 3–14 lat, dlatego też producent placów zabaw Dr Spil postanowił połączyć urządzenia zabawowe z zestawami sprawnościowymi, by zarówno maluchy, jak i starsze dzieci mogły go odwiedzać. Starsze dzieci z wielką chęcią będą korzystać z piramidy linowej czy ścianek wspinaczkowych. Z kolei maluchy będą się świetnie bawić na bujakach i huśtawkach.

Głównymi elementami inwestycji są:

 • wielofunkcyjne urządzenie Orient 511001,
 • huśtawka Duet,
 • trójelementowa ścianka wspinaczkowa nr 518202,
 • system Piramida 60145B,
 • bujaki,
 • fotel obrotowy,
 • ławki,
 • kosz na śmieci.

Oprócz tego, wykonanie prac przy budowie placu zabaw obejmowało również: przygotowanie terenu wraz z usunięciem i wycinką istniejącej roślinności, niwelacja powierzchni oraz wykonanie zaprojektowanej nawierzchni amortyzującej.

Odbiór budowy odbył się w lipcu 2017 roku.

Place zabaw – bezpieczeństwo to podstawa

Producent placów zabaw Dr Spil Polska ogromną uwagę przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa. Wszystkie wybudowanego przez niego place zabaw posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008. To gwarancja dla rodziców, że ich pociechy będą bezpieczne podczas zabawy.

Warto wspomnieć o specjalnej konstrukcji, jaką wykorzystuje firma Dr Spil. Ich place zabaw powstają w oparciu o odpowiednie połączenia elementów kompozycyjnych (wymienia się tu: schody, podesty, słupy) wraz z elementami powstałymi z tworzywami sztucznymi. Połączenie elementów stalowych i z tworzywa sztucznego sprawia, że place zabaw są w pełni bezpieczne dla użytkowników.


Pobierz Katalog 2018

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Wołominie?

Wołomin to malownicze miasto, które znajduje się w województwie mazowieckim. Znajduje się w nim wiele interesujących atrakcji, z rezerwatem przyrody Grabicz na czele. Jakie jeszcze atrakcje warto zobaczyć w Wołominie, gdy wybierasz się tam na wycieczkę wraz z dziećmi? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, sprawdź nasz mini ranking.

Rezerwat przyrody Grabicz – ostoja wielu gatunków zwierząt

Przepięknym miejscem, w którym można odpocząć i miło spędzić czas całą rodziną, jest rezerwat przyrody Grabicz. Rezerwat powstał w 1978 roku z myślą o tym, by chronić znajdujące się w nim ptaki i ssaki.

Grabicz uznawany jest za ostoję wielu gatunków ptaków oraz ssaków. Można tutaj wymienić między innymi:

Ptaki:

 • Mewę śmieszkę,
 • Perkoza zausznika,
 • Błotniaka stawowego,
 • Łabędzie,
 • Czaple,

Ssaki:

 • Lisy,
 • Łosie,
 • Sarny.

Sam krajobraz rezerwatu jest niezwykle zróżnicowany. To idealne miejsce dla rodzin, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i obserwować naturę. To również doskonały wybór, gdy chcesz odpocząć od zgiełku miasta, dlatego też rezerwat przyrody Grabicz jest tak chętnie odwiedzany przez całe rodziny.

Powiat Wołomiński – wiele malowniczych miejsc

Powiat wołomiński to wiele malowniczych miejscowości. Wymienić można tu między innymi: Urle, Kuligów, Chrzęsną i Ossów. Jednak my skupimy się na małym mieście o nazwie Kobyłka.

Znajduje się tam kościół św. Trójcy, który powstał w XVIII wieku (1736–40). Ta imponująca budowla powstała w okresie baroku. Jak przystało na architekturę tego okresu, wnętrze kościoła cechuje przepych. Sklepienie, jakie znajduje się w nawie głównej, a także ściany prezbiterium zostały udekorowane freskami, które stworzył w 1742 roku Grzegorz Łodziński. Ściany kościoła posiadają wiele skomplikowanych detali, które świadczą jedynie o kunszcie osób pracujących nad powstaniem tej budowli (prace nadzorował włoski architekt Guido Antonio Longhi).