Wybierz bezpieczny plac zabaw. Nie ryzykuj, że twojemu dziecku coś się stanie

Mieszkając na osiedlu niejednokrotnie bywasz z dzieckiem na placu zabaw. Widzisz najczęściej stare, zardzewiałe i nieogrodzone sprzęty. Myślisz, że wpływa to na bezpieczeństwo Twojego dziecka?

Chcesz, by na twoim osiedlu powstał bezpieczny plac zabaw? Skontaktuj się 

Bezpieczny, czyli jaki?

Bezpieczny plac zabaw stworzony jest z materiałów, które są atestowane, nie wystają z nich gwoździe i nie zawierają elementów nieobrobionego drewna, a także nie mają ostrych krawędzi. To zupełna podstawa przy tworzeniu placu zabaw. Ponadto należy zadbać o podłoże, które będzie amortyzowało upadek i ogrodzenie. To wszystko sprawia, że place zabaw dla dzieci nie będą stwarzały zagrożenia. Należy również zadbać o porządek. Potłuczone szkło niestety stanowi ciekawą zabawkę dla małych dzieci, a odchody zwierząt mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia małego detektywa. Po tych zabiegach możesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie bawić się bezpiecznie.

Jaki ja mam na to wpływ?

Od jakiegoś czasu w budżecie każdego miasta jest zarezerwowana część środków na budżet obywatelski. To pieniądze przeznaczone na realizację pomysłów mieszkańców. Jeżeli większość Waszej społeczności uważa, że place zabaw dla dzieci są potrzebne, możecie zgłosić Wasz pomysł. Ciekawym realizatorem placów zabaw jest firma Spil, która z pewnością zagwarantuje bezpieczeństwo w czasie zabawy Waszych milusińskich.