Olsztyn – ogólnodostępny plac zabaw

Inwestor: ZDIZ Olsztyn

Data realizacji:  2016 rok

Adres inwestycji: 11-041 Olsztyn, ul. Emilii Plater 14

Zamontowano: zestaw Statek Piracki nr 80407-1

Plac zabaw miejscem dla każdego dziecka

W 2016 roku w ramach olsztyńskiego budżetu obywatelskiego został zamontowany plac zabaw w sercu mazurskiego Olsztyna – Parku Centralnym, znajdującym się przy ul. Emilii Plater 14. Inwestorem, który zlecił nam wybudowanie placu zabaw, był Zarząd Dróg Zieleni w Olsztynie (w skrócie ZDIZ).

Ponieważ plac zabaw znajduje się w centrum i jest ogólnodostępny, zamontowaliśmy tam zestaw zabawowy, który jest idealny dla malucha, jak i starszego dziecka. Nasz wybór padł na zestaw Statek Piracki nr 80407-1.

Zestaw składa się z:

  • czterech różnych zjeżdżalni (w tym jedna rurowa i jedna typu ślimak),
  • tunelowego przejścia,
  • frisby do wspinaczki.

Bogata kolorystyka i ciekawa konstrukcja urządzeń gwarantuje fantastyczną zabawę, na tak wyposażonym placu zabaw dzieci na pewno nie będą się nudzić! A różne zjeżdżalnie oraz tunelowe przejścia sprawią, że każde dziecko z chęcią będzie bawić się w tym miejscu!

Wartość budżetu obywatelskiego wynosiła 59.079,42 zł brutto.

Bezpieczne place zabaw

Dr Spil Polska, który odpowiadał za wykonanie tej realizacji, ogromną uwagę przywiązuje do tego, by wybudowane przez niego place zabaw były nie tylko atrakcyjne dla dzieci, ale przede wszystkim bezpieczne. Dlatego też wszystkie zamontowane urządzenia na tym placu posiadają certyfikat zgodności z normą PN EN 1176, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ich pociecha będzie bezpieczna.

Poza tym zestaw zabawowy jest wykonany z najwyżej jakości materiałów. Warto wspomnieć też o pozytywnym wyniku badań na zawartość pierwiastków śladowych (metale ciężki, kadm czy ftalany). Badanie to potwierdza, że urządzenia zabawowe są zgodnie z normą PN EN 71-3.

Zamontowane przez producenta placów zabaw – Dr Spil Polska – urządzenia budowane są w oparciu o metodę połączenia ze sobą odpowiednich elementów kompozycyjnych, które tworzą tzw. bazę konstrukcyjną. Wyróżniamy tu m.in.: schody, słupy i podesty. Istotne jest również połączenie stalowych elementów z częściami stworzonymi z materiałów sztucznych. Gwarantuje ono bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom, dzięki czemu bez obaw o zdrowie dziecka można odwiedzać place zabaw wybudowane przez firmę Dr Spil.


Pobierz Katalog 2018

Atrakcje dla dzieci w Olsztynie

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego to przepiękne miasto, w którym wiele się dzieje. Rodziny, które odwiedzają to miasto w celach turystycznych, jak i te, które tam mieszkają, na pewno nie będą nudzić się w tym miejscu. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co warto zobaczyć w mieście Olsztyn, gdy wybierasz się tam wraz z dziećmi.

Park Przygody „Nowa Makumba”

Park Przygody „Nowa Makumba” to miejsce, które jest przeznaczone dla całej rodziny. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz aktywnie spędzić czas z dzieckiem, a przy okazji spróbować ekstremalnych sportów, koniecznie zajrzyj do tego parku.

Dla dzieci jest przygotowane wiele atrakcji, w tym między innymi:

  • Minigolf,
  • Samochody elektryczne,
  • Strefa dmuchańców,
  • Wioska domków na drzewach,
  • Segway,
  • Quad,
  • Strzelnica.

Oprócz tego warto wspomnieć o dwóch trasach: niebieskiej i pomarańczowej. Co kryje się pod tymi nazwami?

Niebieska trasa została przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest to mini trasa alpinistyczna, która znajduje się na wysokości 1–2,5 m. To wysokość, która sprawi, że dziecko poczuje trochę adrenaliny, ale przy tym będzie jednocześnie czuło się bezpieczne, ponieważ rodzic cały czas może je asekurować.

Z kolei trasa pomarańczowa jest już przeznaczona dla starszych dzieci. Znajduje się ona na wysokości 2–4 m. Mogą z niej korzystać dzieci, które mają min. 145 cm wzrostu i dorośli. To świetna zabawa dla całej rodziny!

Planetarium w Olsztynie

Planetarium w Olsztynie jest drugim, jeśli chodzi o wielkość, tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się ono przy alei Piłsudskiego. W obserwatorium można znaleźć czasowe, jak i stałe wystawy astronomiczne.

Planetarium w Olsztynie działa nieprzerwanie od 40 lat i jest uznawane za jedną z głównych atrakcji tego miasta. W Planetarium są prowadzone nie tylko seanse, ale też zajęcia edukacyjne pod sztucznym niebem, które cieszą się zainteresowaniem wśród młodszych mieszkańców.